Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Lokal na chrzciny Kraków - tutaj sprawdzisz korzystną ofertę.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą ważną familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzona pociecha, dlatego też troszczą się o to, by wszystko tego dnia było idealne. Planowanie chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, szczególnie gdy na imprezie ma pojawić się spora liczba krewnych oraz przyjaciół. W tym wpisie przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego przyjazdu

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po narodzinach pociechy, częstokroć wręcz tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, tym samym jest organizowany przeważnie 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dogłębne przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią termin obrzędu powinno się wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z rozmaitych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się też wskazać, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście zwykle kupują zabawki, jednak rodzicom przydadzą się bardziej użyteczne podarki, jak choćby zestaw ubrań, fotelik do auta czy kocyki dla dziecka.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano przeważnie w domu rodziny malucha, dlatego nie wszyscy uczestnicy ceremonii w kościele mogli być gośćmi odświętnej imprezy. Obecnie obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują pięknie ozdobione pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, rekomendujemy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą harcować na powietrzu, a rodzina bądź fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest dodatkowo taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak transport biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]