Odbiór mieszkania od dewelopera – o czym należy pamiętać

Odbiór mieszkania od dewelopera – o czym należy pamiętać

Odbiór mieszkania od dewelopera to niesamowicie istotna czynność, której nie wolno marginalizować. Podczas dokonywania procedury można wykryć rozliczne nieprawidłowości, które inwestor powinien usunąć. Jak dokonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i o czym trzeba pamiętać?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zatroszcz się o lokal

Odbiór mieszkania od dewelopera opisują polskie normy prawne. Czynność ta kontroluje czy budynek odpowiada wytycznym zawartym w dokumentach. Możemy żądać od inwestora wyeliminowania występujących usterek – na podstawie spisywanego w jego trakcie protokołu odbioru. Podczas wykonywania odbioru trzeba mieć przy sobie wszystkie projekty nieruchomości, żeby móc na ich podstawie dokonać precyzyjnej inspekcji stanu rzeczywistego. Oględziny mieszkania rozpoczynamy od sprawdzenia metod wykonania ścian, płytek podłogowych czy stolarki drzwiowej. Ważna jest też klasa użytych komponentów wykończeniowych i sanitariatów.

Odbiór techniczny mieszkania – kontroluj precyzyjnie

Pamiętajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Gdyni i innych miejscowościach) może być realizowany nie tylko w sytuacji lokali deweloperskich, ale również używanych. Nagminne defekty, które możemy spotkać to szwankująca instalacja wodna i użycie gorszych surowców wykończeniowych niż obiecane w umowie. Nieważne czy przegląd robimy w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on dokonany w towarzystwie reprezentanta wykonawcy oraz specjalisty z zakresu budownictwa.