O co zapytać architekta?

O co zapytać architekta?

zobacz architekta

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza inwestycja dla wszystkich z nas. Warto więc starannie to obmyślić oraz skorzystać przy tym z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie efekty przyniosą podejmowane przez nas działania, wywrze z pewnością projekt domu. Możemy co prawda nabyć gotowy projekt, lecz chcąc mieć gwarancję, że budynek będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Ze względu na to, iż większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy napisać na ten temat kilka zdań.

O co poprosi architekt?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, zależy przede wszystkim od skutków spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Należy również zaznajomić się z głównymi przepisami dotyczącymi budownictwa – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się denerwować, gdyż w razie problemów możemy poprosić go o pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny do odbioru budowy. Treść obu dokumentów ustalają właściwe ustawy.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]