Nowoczesne filmowanie i fotografia

Nowoczesne filmowanie i fotografia

Drony są nad Wisłą coraz bardziej powszechne. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przedsiębiorstwa, które świadczą przeróżne usługi polegające na nagrywaniu z lotu ptaka. Zobaczmy jakie możliwości oferują drony.

Filmowanie i fotografia – inspekcja technicznych

Zakres użycia bezzałogowych statków powietrznych jest ogromny – dotyczy branż takich jak administracja, leśnictwo, teledetekcja i rolnictwo. Z reguły z lotu ptaka wykonuje się filmy marketingowe obiektów (tj. pensjonaty), uwiecznia imprezy okolicznościowe oraz imprezy masowe. Rozpowszechnione jest również używanie dronów do filmowania działek na sprzedaż, do prezentacji regionów, przy weryfikacji rowów melioracyjnych oraz przy kontroli linii energetycznych. Nowoczesne drony służą też poprawie bezpieczeństwa – wykorzystywane są do monitorowania demonstracji, do celów poszukiwawczych – od Gdańska aż po Zakopane. Za pomocą dronów można przygotowywać precyzyjne ortofotoplany i monitorować uprawy. Bezzałogowe statki powietrzne kręcą materiał w rozdzielczości 4K oraz wykonują zdjęcia np. w formacie RAW. Najlepsze drony to m.in. Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – tworzenie planów terenów

Od jakiegoś czasu żeby móc realizować usługi typu filmowanie i fotografia z drona potrzebne jest odpowiednie świadectwo kwalifikacji UAVO Bvlos. Dlatego każde przedsiębiorstwo musi legitymować się uprawnieniami. Żeby móc latać nad terenem zabudowanym potrzebna jest również zgoda ULC, czyli Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz ubezpieczenie. Jeśli więc chcemy skorzystać z usług firmy zajmującej się wideofilmowaniem z lotu ptaka – sprawdźmy czy legitymuje się właściwymi pozwoleniami. Bezzałogowe statki powietrzne rejestrują uroczyste wydarzenia, a efekt ich pracy – film czy fotografie – stanowi wspaniałą okazję do wzruszeń. Są też w stanie reklamować obiekty – mogą wznieść się na ogromną wysokość, a więc opłaca się wykorzystać moc tego nowoczesnego sprzętu.