Niechirurgiczne usunięcie blizny na głowie? To możliwe!

mikropigmentacja blizny

Blizny, które powstały na skórze w reultacie różnych czynników, wielu ludziom przeszkadzają bądź wprowadzają ich w kompleksy. Ukrycie blizn na obszarach skóry gdzie brak owłosienia jest trudne, ale na brodzie czy głowie problem rozwiąże mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego rodzaju można tak zatuszować?

Skóra cechuje się sporymi możliwościami regeneracji i przeważnie jest w stanie odbudować się także po poważnym uszkodzeniu. Jednak jej odtworzenie rzadko bywa pełne. Po uszkodzeniu skóry w miejscu urazu tworzy się zbliznowacenie, które często nie zanika do końca życia. Im poważniejszy uraz, tym większe ryzyko, że po wyleczeniu miejsce to potem będzie dostrzegalnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Zbliznowacenia tworzą się w wyniku oparzeń, różnorodnych chorób lub urazów mechanicznych, a czasami nawet są konsekwencją nie podjęcia lub nieprawidłowego leczenia skaleczonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć silne zwłóknienia namacalne w dotyku, ale mogą być także tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w wyniku obrażeń dojdzie do uszkodzenia mieszków włosów, na tym fragmencie skóry nie będą odrastać w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie bądź na brodzie może spowodować u niektórych kompleksy na tym tle. W takich przypadkach można jednak poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. Tym sposobem można zamaskować blizn w obrębie brody, w linii brwi czy na głowie, które powstały w rezultacie poparzeń, urazów mechanicznych, a także po przeszczepach włosów metodą FUE lub STRIP.

Usunięcie blizny na głowie – ile zabiegów na ogół potrzeba?

Mikropigmentację medyczną można wykonać tylko na zagojonej bliźnie. W większości przypadków do zamaskowania blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, aczkolwiek są także blizny potrzebujące 2 czy nawet 3 zabiegów u linergisty (tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację). Wypada zaznaczyć, że zabieg nie przywraca włosów, ale przez wprowadzenie pigmentu w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się w zasadzie kompletnie niewidoczna. Jest to możliwe z tego względu, że specjalista zawsze starannie dopasowuje kolor barwnika do koloru włosów osoby poddawanej zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny zabiera od 60 minut do nawet 5 godzin. Barwnik z biegiem czasu traci swą intensywność aż w końcu zanika, zatem żeby przywrócić pierwotny wygląd niezbędne są systematyczne zabiegi w odstępach paru lat.

Nasza siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]