Na czym polega praca adwokata?

Na czym polega praca adwokata?

Zadaniem adwokata jest reprezentowanie swoich klientów przed sądami i urzędami, przygotowywanie opinii prawnych oraz zapewnianie porad o charakterze prawnym. Spektrum spraw, którymi mogą zajmować się adwokaci jest niezwykle szerokie. Większości z nas adwokaci kojarzą się zapewne z procesami karnymi. Ale niemała część adwokatów podejmuje się również spraw rodzinnych czy o charakterze administracyjnym.

Jakiej porady prawnej może udzielić nam adwokat?

Osoby fizyczne zazwyczaj proszą o poradę adwokata wtedy, gdy potrzebują pomocy z zakresu prawa cywilnego, karnego bądź rodzinnego. Adwokat może nas na przykład reprezentować w momencie, gdy zdecydujemy się na rozwód. Równie rozległy jest zakres pomocy, , którą adwokaci oferują osobom prawnym. W tym przypadku mogą zwrócić się one o pomoc wówczas, gdy konieczne jest wyjaśnienie kwestii , które związane są z prawem finansowym, gospodarczym, ale również prawem pracy. W zależności od tego, jakiego typu pomocy wymaga osoba prawna, adwokat jest w stanie sporządzić dla firmy opinię prawną lub ekspertyzę, w 100% profesjonalny projekt umowy czy też sporządzić pisma procesowe. Te ostatnie są przygotowywane także dla osób fizycznych.

Co adwokat może przygotować dla firm?

Jak już wspomnieliśmy, o pomoc do tego rodzaju specjalisty zwracają się nie tylko osoby prywatne, ale również rozmaitej wielkości firmy oraz spółki. Na ich polecenie adwokat może sporządzić dokumentację, która będzie odnosiła się do działalności spółki bądź firmy. Prawo, w tym także prawo podatkowe, zmienia się dość często i tylko adwokat jest w stanie śledzić je na bieżąco, a w konsekwencji poprawnie je interpretować. W każdej sprawie, bez względu na jej rodzaj mamy prawo być reprezentowani przez specjalistę tego rodzaju. Adwokat może wystąpić w naszym imieniu tak w sądzie, jak i w urzędzie.