Jak wyglądają psychologiczne badania wysokościowe

Jak wyglądają psychologiczne badania wysokościowe

Więcej szczegółów o badaniach wysokościowych Bielsko Biała na http://tinyurl.com/yadw6ev5

Psycholog to osoba, o której wiele osób nie ma nazbyt dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się tylko poznawaniem relacji swoich pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi nieocenioną pomoc przy określaniu predyspozycji do wykonywania pewnych zawodów. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są między innymi w stosunku do osób zamierzających pracować na wysokościach.

Badania wysokościowe: jak wyglądają?

Badania wysokościowe w zasadzie w niczym nie różnią się od tych, jakim poddawani są kandydaci na kierowców zawodowych. Podstawą są testy osobowościowe, inteligencji, temperamentu. Ich istotnym uzupełnieniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Z pomocą testów aparaturowych jesteśmy w stanie określić czy badana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się podczas pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, wirometr oraz aparat krzyżowy. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają szeregu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa zawsze obejmują również wywiad psychologiczny. W jego trakcie osoba badana powinna być z psychologiem naprawdę szczera. Omijanie pewnych informacji mija się z celem.

Kto może wykonywać badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog uprawniony jest do wykonywania badań wysokościowych. Uprawnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni zarówno umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego typu badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o konieczności ich używania zdecydował okulista.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]