Jak przebiegają szkolenia EMC?

Jak przebiegają szkolenia EMC?

Kompatybilność elektromagnetyczna stała się w ostatnich latach zagadnieniem priorytetowym przy projektowaniu urządzeń elektronicznych. Wytyczne z nią związane są niesamowicie wyśrubowane. Rozwój techniki spowodował, że pojawiło się wiele szkoleń, które pozwalają zdobyć niezbędne umiejętności. Kto korzysta ze szkoleń i czego można się w ich trakcie nauczyć?

Szkolenia EMC – na czym polega szkolenie High Speed Design?

Kompatybilność elektromagnetyczna to branżowe określenie, które zyskuje obecnie na wartości. Oznacza w skrócie, że sprzęt elektroniczny nie wywołuje zaburzeń pola elektromagnetycznego. W związku z dyrektywami Unii Europejskiej niezbędni są fachowcy, którzy zajmą się przeprowadzaniem analiz EMC. Kurs Design for EMC obejmuje wiele elementów. Ważne miejsce zajmuje m. in. planowanie projektu, shielding, jak również wybór laboratorium. Z kolei w trakcie kursu High Speed Design słuchacze poznają zagadnienia związane m.in. z wyborem ilości warstw na PCB, projektowaniem magistral dla pamięci DDR czy techniką prowadzenia szybkich magistral cyfrowych.

Szkolenia EMC – kto bierze udział w kursach?

Design for EMC i High Speed Design to oczywiście nie wszystkie realizowane szkolenia – trenerzy uczą analizy według norm EN 61000-4-6, EN 61000-4-4, a także wielu innych. Ważne jest także prawidłowe odczytywanie norm. Ze specjalistycznych kursów korzystają przede wszystkim inżynierowe elektronicy, PCB layout engineer oraz EMC test engineer. Ważną grupą odbiorców są również konstruktorzy elektronicy. Instytucje organizujące szkolenia mogą także zrealizować kurs zamknięty, dostosowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Po odbyciu szkolenia uczestnicy dostają pisemne potwierdzenie zdobytej wiedzy.