Home staging czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Home staging czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Tak zwany home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży to usługa stosunkowo nowa na krajowym rynku. Moda na wykonywanie metamorfozy mieszkania krótko przed stworzeniem oferty dla klientów zawitała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdźmy zatem, czy rzeczywiście odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pomieszczeń zwiększa szanse powodzenia procesu sprzedażowego.

Efektywna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim opiera się na pozbyciu się zbędnych elementów oraz doprowadzeniu do ładu przestrzeni. Prace obejmują także delikatną przebudowę, na przykład pomalowanie ścian, wyrównanie ich struktury, ustawienie eleganckich mebli. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Chodzi tu o ukazanie możliwości mieszkania, co często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu dekoratorskiego. Statystyki pokazują, że home staging znacznie podnosi szansę wyszukania chętnych do obejrzenia mieszkania, jak również ostatecznego zakończenia transakcji.

Dobra fotografia i eleganckie wnętrze, czyli przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Nie zapominajmy również o tym, że za nowocześnie urządzoną nieruchomość mamy możliwość uzyskać o wiele wyższą stawkę – nawet o 5procent. Warto zatrudnić fachowego home stagera, który kompleksowo urządzi lokal do sprzedaży. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, posiada on również doświadczenie w tematyce wykonywania profesjonalnych zdjęć, co pozwoli na zatuszowanie słabych stron każdego lokalu.