Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną warstwę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do magazynowania dużych ilości ukończonych już mieszanek, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej właściwości powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także znakomitym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub bakteriami.