Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

W kuchniach, salonach kosmetycznych lub gabinetach lekarskich i zakładach wytwarzających żywność niezwykle istotne jest zachowanie całkowitego porządku. To wymaga nie tylko przestrzegania restrykcyjnych procedur i stosowania środków odkażających, ale także odpowiedniego sprzętu. Narzędzia i meble wykorzystywane w takich miejscach nie powinny pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna gwarantować szybkie i dokładne mycie oraz dezynfekowanie. Dlatego wszędzie tam, gdzie najistotniejsza jest higiena, rekomenduje się stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – stoły, stojaki, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często używane w profesjonalnych kuchniach, fabrykach przetwórstwa spożywczego oraz piekarniach. W zapleczach kuchennych restauracji bądź bufetów wykorzystuje się między innymi regały do przechowywania produktów, blaty i stoły. Oprócz tego należy napomknąć o okapach i zmywakach, jak również różnego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania chleba. Efektywną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się z ich wykorzystaniem zorganizować funkcjonalną kuchnię nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Branża medyczna również używa mebli ze stali nierdzewnej

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę wymogi salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu wyjątkowo istotne są regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie przyrządów oraz preparatów używanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszelkie wymagania stawiane wobec wyposażenia stosowanego w gabinetach lekarskich – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i dobrze się prezentują.