Dla firm – leasing samochodu

Dla firm – leasing samochodu

Leasing samochodu jest mechanizmem niezwykle często praktykowanym przez rozwijające się firmy. Tego typu procedura powoduje, że mamy możliwość zapewnić załodze zarówno samochody osobowe, ale i flotę busów. Sprawdźmy zatem czym charakteryzuje się leasing samochodów i dlaczego jest tak często wybierany.

Leasing samochodu – rodzaje

Leasing polega na odpłatnej dzierżawie auta przez określony czas, a jego kluczowe reguły uściśla stosowny przepis kodeksu cywilnego. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie np. sposobem rozliczania podatków. Tego rodzaju forma dzierżawy samochodów służbowych jest ewidentnie korzystniejsza niż standardowe rozwiązania bankowe, umożliwia optymalizację podatkową, a flota samochodów nie zalicza się do środków trwałych. W ten sposób możemy sprawnie przyznać załodze pojazdy służące do przewozu zaopatrzenia, jeżdżenia do klientów oraz innych celów.

Leasing samochodu remedium na firmowe problemy

Koniec z martwieniem się o środki na niesprawne i używane auta oraz braniem niekorzystnych zobowiązań – leasing samochodów jest remedium na tego typu problemy. To narzędzie po prostu stworzone dla małych działalności, które nie posiadają sporego kapitału. Wszystkie czynności są klarowne, a leasingodawca nie weryfikuje naszej zdolności kredytowej. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na specjalistyczną pomoc firm pośredniczących.