Czy warto decydować się na samodzielne malowanie mieszkania?

Czy warto decydować się na samodzielne malowanie mieszkania?

Wnętrza w mieszkaniu wymagają regularnych prac konserwacyjnych. O ile większość z nich powinna być wykonywana co kilkanaście lat, to mury należy malować zdecydowanie częściej. Zazwyczaj postanawiamy, by pomalować je samodzielnie. Niestety, to rozwiązanie okazuje się często nietrafione. Musimy w tym celu wszak usunąć poprzednią farbę, przygotować mury i dokładnie nanieść kolejną farbę, zaś to może dla większości czytelników okazać się przyczyną poważnych problemów. Nie zapominajmy również, iż efekty naszych prac wpływają na wygodę życia przez kolejnych kilka lat – dlatego malowanie mieszkania należy zostawić profesjonalistom.

Malowanie mieszkania – koszty

Na cenę malowania mieszkania wpływają w największej mierze wymiary pomieszczeń, bo płacimy za metr kwadratowy pokryty farbą. Przy wycenie nie należy zapominać także o ich przeznaczeniu – w kuchni stosuje się bowiem inne farby oraz techniki, co powoduje, iż koszty jej malowania będą wyższe. Istotna będzie również ilość okien i kształt pokojów – znacząco rzutuje to wszak na poziom skomplikowania malowania. To, ile wydamy na malowanie mieszkania jest również zależne od miasta przeprowadzenia remontu. Należy natomiast podkreślić, iż renomowane ekipy wykończeniowe podejmujące się malowania mieszkań zatrudniają wysoce wykwalifikowanych fachowców, możemy więc być pewni, że prace zostaną wykonane profesjonalnie.

Komu powierzyć malowanie mieszkania?

Aby zyskać pewność, iż rezultaty malowania mieszkania nas zadowolą, powinniśmy wybrać właściwego specjalistę. Jak sobie z tym poradzić? Dobrze wejść do sieci – z pewnością wyszukamy tam interesujące ogłoszenia ekip remontowych. Chcąc ustrzec się niemiłych pomyłek, warto rzecz jasna wcześniej dowiedzieć się, co o fachowcach oferujących pomalowanie mieszkania sądzą poprzedni klienci i – jeśli to możliwe – przejrzeć galerię wykonanych dotychczas prac tego zespołu.