Każdy z nas na pewno doskonale zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których z różnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. By nie zagracały miejsca w domu, zazwyczaj chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na strych. Kłopot jednakże w tym, iż po jakimś czasie i w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, iż normalne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zapuszczony dom. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy oraz strychu.
Zamów odbiór mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami
Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, stare meble, połamane panele ścienne lub podłogowe czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu bądź przyczepą. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o zgodny z prawem recykling zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?
Jeśli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji nowych garderób, łóżek bądź regałów.
Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]