Adwokat – komu powierzyć pełnomocnictwo?

Adwokat – komu powierzyć pełnomocnictwo?

Wielu nas kojarzy profesję prawnika zwłaszcza ze sprawami kryminalnymi. Dobrze przy tym wiedzieć, że wiele zleceń prowadzonych przez adwokata to przykłady procesów na gruncie prawa cywilnego. Stałymi kontrahentami prawników okazują się w szczególności firmy – te szczególnie duże zatrudniają własnych prawników, jednak nieduże firmy zwykle podpisują kontrakty z kancelariami. Usługi prawnika okazują się pomocne w różnych branżach, lecz najchętniej decydują się na nie medycy, firmy z branży budowlanej oraz przedsiębiorstwa działające w sektorze spożywczym. Kto znajduje się wśród klientów prawników? Jak znaleźć specjalistę, który zapewni powodzenie danej rozprawy?

Prawnik – w jakich przypadkach zwrócić się o poradę?

Jak przed chwilą napisaliśmy, wiele procesów prowadzonych przez adwokatów dotyczy spraw zdrowotnych – dlatego medycy często współpracują z prawnikami. Oprócz lekarzy i biznesmenów, którzy do prawnika zwracają się przede wszystkim w czasie procesów dotyczących prawa handlowego, usługi adwokata są również często niezbędne prywatnym klientom – między innymi w czasie rozpraw na gruncie prawa rodzinnego, czyli nadanie świadczeń czy odszkodowania. Z porady prawnika warto skorzystać też w czasie spraw na gruncie prawa pracy – między innymi o niesłuszne zwolnienie.

Adwokat – który będzie najlepszy?

W teorii usługi każdego z prawników są identyczne, jednak praktyka pokazuje, iż okazują się zupełnie różne. Jak zatem znaleźć adwokata, który zagwarantuje nam pełną pomoc podczas ważnych spraw? Najlepiej postąpimy na pewno prosząc o rekomendację przyjaciół, którzy wcześniej współpracowali z konkretnym prawnikiem. Pamiętajmy też, by stawiać jedynie na adwokatów doświadczonych w konkretnej dziedzinie prawa – między innymi w prawie handlowym, medycznym, ubezpieczeniowym, kryminalnym lub pracy.