Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Sprawdź, gdzie zamówić monety inwestycyjne, wejdź na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie, którzy zdecydowali się inwestować w złoto mogą robić to na kilka sposobów: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje spółek związanych z rynkiem metali szlachetnych czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w sektory gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które dostępne jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane w celu lokowania w nich kapitału

Złote monety kojarzymy zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane także lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich metali szlachetnych, różnią się od nich w paru aspektach. Przede wszystkim monety bulionowe są emitowane w celu lokowania w nich kapitału, z tej przyczyny ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a raczej wyznaczany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych lub w nawiązaniu do pamiętnych rocznic, toteż ich design bardzo z rzadka podlega „odświeżeniu”. W większości wypadków złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie tylko rokiem wybicia. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału podanego w walucie, a ich rzeczywistą wartość określa waga i próba wykorzystanego do ich bicia metalu. Atutem monet bulionowych jest to, że są znane w każdym zakątku globu, a ich odsprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – jakie zamówimy w polskich sklepach?

Popularne pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji trojańskiej, jakkolwiek emitenci wybijają także monety o nominale 1/4 czy 1/10 uncji złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe bite są zwykle ze złota najwyższej próby, czyli .999, ale np. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand wybijane są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety i – co za tym idzie – redukcję możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o ilości czystego złota, które się w nim znajduje.

W asortymencie polskich dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, a więc Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane wyżej Krugerrandy.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]