Kredyt obrotowy – co to takiego?

Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb i wymagań prowadzonej przez nas firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.