Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek najróżniejszych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy oraz samochodowy. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.