Dobre strony leasingu

Dobre strony leasingu

Leasing bez wątpienia jest jednym z najbardziej lubianych przez przedsiębiorców instrumentów finansowych. Nie może to rzecz jasna dziwić, bo jego liczne plusy powodują, że leasing okazuje się świetnym sposobem pozwalającym na ograniczenie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Głównie z uwagi na to, iż w Polsce ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing jest tak korzystny wpływa również to, że umożliwia on uzyskanie niezbędnych do działalności przedsiębiorstwa dóbr bez potrzeby ich kupowania. Na czym konkretnie jednak polega leasing? O czym powinniśmy pamiętać stawiając na tę metodę finansowania?

Leasing – co to jest?

Określenie leasing wywodzi się z języka angielskiego, gdzie znaczy dzierżawę. W państwach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, jednak w Polsce są to określenia różne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu najczęściej bywają auta, które składają się na flotę przedsiębiorstwa, urządzenia niezbędne do działania przedsiębiorstwa czy też sprzęt do biura. Po wygaśnięciu leasingu udostępnione przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który zwykle odsprzedaje je w niskiej cenie.

Doradca powie jak znaleźć dobry leasing

W ostatnim czasie w naszym kraju dostępnych jest mnóstwo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, że trudno wybrać wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu są specjalistyczne umiejętności. A że nie każdy właściciel firmy je posiada, wybierając leasing, dobrze zrobimy korzystając z porady specjalisty. Przed znalezieniem oferty warto więc odwiedzić doradcę finansowego, który pomoże znaleźć ofertę odpowiednią dla naszych możliwości i zagwarantuje, że leasing rzeczywiście będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.