Zalety akrylowych kortów tenisowych

Zalety akrylowych  kortów tenisowych

Twarde korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego typu. Właśnie na nich odbywają się takie turnieje jak Australian Open. Powierzchnia ta jest także ceniona przez nieprofesjonalnych sportowców, co jest efektem przede wszystkim sporej prędkości odbicia piłeczki i niewysokiego odbicia. Nawierzchnia takich kortów zwykle robiona jest z żywic akrylowych – gwarantuje zatem wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz doskonałe parametry gry. Wśród najczęściej spotykanych systemów podłoża do akrylowych kortów jest Tennislife, który posiada rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego warto na niego postawić?

Tennislife – system kortów tenisowych

Jak już wspomnieliśmy, Tennislife to system nawierzchni dla kortów, którego podstawą jest akryl. Poza tym wykorzystywane są także specjalne pigmenty, które zapewniają wysoką wytrzymałość na ścieranie. By jednak ten system był skuteczny, powinien być właściwie zaaplikowany – trzeba przygotować podłoże oraz właściwie położyć akryl. Odpowiednie umiejętności są też niezbędne do utrzymania w ten sposób wylanej nawierzchni – dlatego najlepszym wyjściem okaże się zlecenie tego zaufanej ekipie.

Tennislife – nie tylko na korty

Warto przy tym nadmienić, iż korty to nie jedyne obiekty, gdzie mamy szansę spotkać Tennislife. Z uwagi na swoje właściwości technologia ta stosowana jest również na obiektach do koszykówki. Świetnie zdaje egzamin również jako nawierzchnia kortów do innych gier z rakietami oraz najróżniejszych obiektów sportowych.