Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Chcesz zamówić okna drewniane? Odwiedź tę stronę

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym typem okien. Potem zostały wyparte przez modele wyprodukowane z plastiku, jednak dziś znów zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio wykonane oraz serwisowane okna drewniane mogą wszak wytrzymać znacznie więcej lat niż okna z PCV, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie konieczne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z nowszych modeli. W jakich przypadkach zatem powinniśmy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wilgoć i promienie UV, producenci okien nierzadko sięgają po gatunki egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale warto zaznaczyć, że potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu klientów ich atutem jest również to, że nierzadko wyglądają bardziej interesująco niż te wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki okien plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również wykorzystywane do rewitalizacji wiekowych obiektów. Użycie innych surowców będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet dotkliwymi grzywnami.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]