Współczesne drogi – z czego są zrobione?

Współczesne drogi – z czego są zrobione?

Lata trudności z drogami w naszym kraju na szczęście już się skończyły, a my mamy szansę poruszać się po zadbanych szosach. W dużej mierze jest to na pewno skutek dobrego wykonania, lecz najistotniejsze są materiały, z jakich aktualnie buduje się drogi. W odróżnieniu od tych wykorzystywanych przed laty, dzisiejsze surowce nawet po dziesięcioleciach zachowują swoje właściwości, zdając egzamin w każdych warunkach. Jakie jednak materiały najchętniej stosują dziś budowniczy dróg?

Solidne drogi bitumiczne

W charakterze nawierzchni dróg inżynierzy wykorzystują obecnie nowoczesne materiały, które często nie są tradycyjnym asfaltem. Jedną z nich jest Safegrip, który spełnia różne funkcje – jest nawierzchnią, a jednocześnie izoluje głębsze warstwy od opadów. Jego położenie nie stwarza żadnych trudności oraz nie wiąże się z koniecznością użycia dużej temperatury. Ze względu na fakt, iż nie łamie się, jest używany w rozmaitych miejscach – od placu zabaw aż po główne ulice.

Drogi piaszczyste – czym zwiększyć ich jakość?

W przypadku dróg rowerowych poza miastem lub alejek parkowych asfaltowa powierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, gdyż trudno dopasować ją estetycznie do naturalnej scenerii. Na szczęście istnieją metody, które umożliwiają ich umocnienie. Najefektywniejszą wśród nich okazuje się Stabicol CE, który po aplikacji z wodą wiąże ziemię i zapobiega jej erozji. Jest to jednocześnie metoda w stu procentach bezpieczna, zaś piasek możemy później wykorzystać drugi raz.