Wraca moda na projekty domów góralskich

Wraca moda na projekty domów góralskich

Jeżeli szukasz więcej informacji dotyczących sporządzania projektów domów góralskich, zajrzyj tu

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Dziś jednak zaobserwować można to, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest z pewnością wygląd – pasują zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej architektury. Ważne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są budowane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi też pochłaniać promieniowanie pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, iż ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać architekta?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i wyszukać, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, by w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie dobrze wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu wszystko skończy się prędzej.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]