Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

wałek nierdzewny

W budownictwie bardzo ważna okazuje się wytrzymałość wykorzystywanych materiałów. To dlatego inwestorzy tak często wybierają stal nierdzewną – jest to wszak surowiec naprawdę wytrzymały, a jednocześnie dość lekki. Nie bez znaczenia są również jej walory wizualne – dodatek chromu sprawia, iż świetnie zdaje także egzamin jako materiał do detali zewnętrznych. Ze stali antykorozyjnej produkuje się rozmaite elementy, jednak najczęściej spotykane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do jakich celów służą takie elementy?

Wałek nierdzewny – plusy

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców przede wszystkim ze względu na jego wytrzymałość. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co sprawia, że nie rdzewieje także przy stałym kontakcie z wilgocią. Poza tym większość produktów tego rodzaju jest odporna na działanie kwasów, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach.

W jakich sytuacjach stosuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny spotykany jest w rozmaitych konstrukcjach. Pręty tego rodzaju najczęściej widuje się w architekturze, ale użycie tych produktów nie sprowadza się tylko do nich. Są wykorzystywane również w samochodach, meblarstwie oraz innych sektorach przemysłu. Pręty i wałek nierdzewny są również używane przez specjalistów hydrotechniki – kontakt z wodą nie powoduje wszak ich korozji.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]