Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – pomoc profesjonalistów

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – pomoc profesjonalistów

Stawiając na zakup nieruchomości od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. To ważny etap zakupu wyśnionych „czterech ścian”, który chroni nas przed szeregiem poważnych kłopotów. Co to jest odbiór techniczny? O czym trzeba pamiętać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – w jakim celu jest wykonywane?

Odbiór techniczny wymarzonego M bazuje rzetelnym sprawdzeniu zgodności realizacji budowy mieszkania z umową, która została zawarta z deweloperem. Uwagę należy zwrócić również na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem, obowiązującymi na terenie naszego kraju standardami i regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny mieszkania służy przede wszystkim kontroli czy w mieszkaniu nie są obecne różne usterki i wady konstrukcyjne. Na drodze sprawdzenia mieszkania wykryć można różne mankamenty zakończonych robót. Do tych wykrywanych naprawdę często zalicza się: pękający od ścian tynk, brak poziomu ścian, nierówne wylewki, nieprawidłowo zamontowaną elektrykę, a nawet odpadające tapety. Wskazane wady powodują, że w mieszkaniu wykonać trzeba mnóstwo nieplanowanych wcześniej prac, które nierzadko generują bardzo duże koszty, a przy tym odwlekając w czasie możliwość zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź ofertę profesjonalistów

By mieć pewność, że stan techniczny kupionego mieszkania zgadza się z umową deweloperską, planem architektonicznym oraz ustalonymi na terenie Polski normami, warto postawić na pomoc profesjonalnych firm, które funkcjonują w sposób w 100% niezależny. Pracują w nich eksperci świetnie orientujący się w pracach o charakterze budowlanym i remontowym. Ocenienie mieszkania pod względem prawidłowości wykonania prac nie zajmie takim fachowcom dużo czasu, a równocześnie odbywa się to z ogromną dokładnością. Decydując się na ich usługi jesteśmy pewni, że mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone, a najmniejsze defekty – wskazane.