Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Kup sklejkę Kraków na http://bit.ly/2YkOYI2

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy też wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]