Producent okien drewnianych

Producent okien drewnianych

Choć u dystrybutorów pojawiło się ostatnio sporo nowoczesnych materiałów, to stolarze okienni nadal chętnie wykorzystują drewno. Jest sprawdzone, znane wśród klientów i posiada naprawdę wiele zalet. Czemu więc warto zdecydować się na okna drewniane? Co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Okna drewniane – piękne i funkcjonalne

Najważniejszą zaletą okien drewnianych jest niewątpliwie ich wygląd – ani te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ani też z odmiennych materiałów nie przewyższają ich wizualnie. Relacje ich właścicieli pokazują, że okna drewniane znacznie rzutują na humor lokatorów i odgrywają funkcję dekoracji wnętrza.

Okna drewniane – najlepsza izolacja

Dobrze konserwowane okna drewniane świetnie oddzielają mieszkanie od najróżniejszych dźwięków. Okazują się również niezastąpione, jeśli chodzi zapewnienie właściwej ciepłoty – także w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, właściciele okien drewnianych śpią spokojnie.

Okna drewniane posłużą lata

Okna drewniane cenione są z uwagi na swoją długowieczność. Dobrze zamontowane i regularnie konserwowane, wytrzymają w jednym miejscu niemal sto lat. Jeśli zaś opatrzy nam się ich kolor, jesteśmy w stanie zmienić go bez żadnych problemów – wystarczy znów pomalować ramy.

Serwisowanie okien drewnianych

Okna drewniane wymagają jednak odpowiedniej dbałości. Szczególną uwagę należy zwrócić na impregnacje, gdyż woda potrafi spowodować zwiększenie się ich rozmiarów. Więcej trudności sprawi również serwisowanie okien znajdujących się na nasłonecznionej stronie budynku – potrzebują one wszak częstego lakierowania.