Są odporne na chłód, woda czy pęknięcia. Nic zatem zaskakującego, że parapety klinkierowe często spotykane są w oknach rozmaitych budynków. Oprócz wspomnianych zalet, parapety wyprodukowane z klinkieru cechują się również atrakcyjnym wyglądem – z nimi nawet najmniej ciekawy obiekt może całkowicie zmienić swoje oblicze.
Jak montować parapety klinkierowe
Choć zakładanie parapetów klinkierowych może wielu czytelnikom wydać się prostym zajęciem, to zwłaszcza słabiej zorientowanym w temacie potrafi przysporzyć pewnych problemów. Najtrudniejsze okazuje się uniknięcie zacieków, które podczas tej czynności nierzadko powstają na elewacjach budynków, a które w niemałym stopniu są skutkiem wykorzystania źle dobranych klejów.
Rodzaje parapetów klinkierowych
Parapety klinkierowe sprzedawane są w rozmaitych rodzajach. Największym zainteresowaniem wśród nich cieszy się bez wątpienia przysucha, którą odróżnimy dzięki nieskomplikowanemu kształtowi i zgięciu, dzięki któremu woda nie ścieka bezpośrednio na ścianę, a my unikamy niezbyt dobrze wyglądających zacieków. Drugim rodzajem są S-ki, które też chronią nasze domy przed wpływem wody.
Zalety parapetów klinkierowych
Parapety klinkierowe to doskonałe wyjście dla ludzi, którzy szukają odpornego i dobrze się prezentującego parapetu. Materiał, z którego zostały wyprodukowane cechuje się wszak dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, a technologia jego wytwarzania gwarantuje mrozoodporność.