Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Potrzebujesz okien drewnianych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Okna wykonane z drewna najczęściej wybierane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten naturalny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak piękno jest wielkim atutem tego typu produktów. Jakie są inne kwestie, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć przeróżny wygląd, kolory bądź inną fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli idzie o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc doskonałym wyborem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne zalety okien drewnianych

Drewno zapewnia bardzo duże możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd i stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne kształty. Jedynie drewno nadaje się do restauracji starych budowli, znakomicie sprawdza się także w domach osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać fakt, że znanych jest dużo dobrych metod poprawiania żywotności drewnianych okien, a także fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo łatwa oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]