Nowoczesny projekt domu

Nowoczesny projekt domu

nowoczesne projekty domów »

Budowlane trendy z lat 90 dwudziestego stulecia powoli tracą zwolenników, zaś zamiast nich możemy zaobserwować znacznie bardziej innowacyjne projekty. Choć wiele budynków buduje się nadal według projektów rodem z minionej dekady, to wielu klientów stawia na nowoczesne projekty domów – czym zatem się wyróżniają? Gdzie szukać źródeł ich popularności? Dlaczego opłaca się na wybrać jeden z nich?

Jak powstały nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów powstają z różnych inspiracji. Część architektów przyznaje się do wpływu XX-wiecznych twórców pracujących w Republice Weimarskiej oraz Niderlandach. Kiedy przyjrzymy się wielu współczesnym realizacjom, dostrzeżemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem lub pokrewnymi kierunkami.

Czym charakteryzują się nowoczesne projekty domów?

Najistotniejszą cechą współczesnego budownictwa możemy uznać korzystanie z niewielu środków oraz niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów skupiają się na kształcie i wyłącznie on nadaje domowi konkretny styl. Ogromną wagę przykłada się również do materiałów – najczęściej używa się zwykły cement, szkło oraz drewno.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane również poza granicami miejskich osiedli domów jednorodzinnych. Wyłącznie umiejętności architekta wpływają na to, czy dany dom wpisze się w wygląd okolicy. Warto przemyśleć rodzaj dominującej tam architektury i spróbować umieścić w projekcie kilka z obserwowanych najczęściej elementów.

Nasza siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]