Nieruchomości w Katowicach – trendy

Nieruchomości w Katowicach – trendy

Rynek nieruchomości w Katowicach podobnie jak w pozostałych regionach rośnie dość szybko. Od pozostałych miast Górny Śląsk odróżnia jednak to, że dość mało popularne są mieszkania nowe – ludzie z tego regionu dużo chętniej kupują mieszkania z rynku wtórnego. Ze względu na fakt, że w aglomeracji śląskiej mieszka mnóstwo osób, warto przeanalizować dokładnie śląski sektor nieruchomości. W Katowicach działa mnóstwo biur pośredników, a zgromadzone przez nich statystyki są cennym źródłem wiedzy o preferencjach mieszkańców tego regionu.

Nieruchomości w Katowicach – które są najczęściej wybierane?

Ze względu na dużą liczbę ludzi, najczęściej kupowane nieruchomości w Katowicach to oczywiście mieszkania – szczególnie te z drugiej ręki. Gdy chodzi o lokale użytkowe, największym uznaniem cieszą się te znajdujące się w centrum miasta oraz osiedlach z największą populacją. Koszty zakupu metra kwadratowego przeciętnego mieszkania z drugiej ręki oscylują w granicach trzech i pół tysiąca PLN, zaś nowego – około 5.

Jak szukać nieruchomości w Katowicach?

Do paru lat osoby chcące sprzedać lub kupić nieruchomości w Katowicach stawiały na przede wszystkim na usługi specjalistycznych pośredników. Dziś zazwyczaj korzystają z sieci, gdzie funkcjonują portale, na których można umieścić anonse na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest tak duża liczba ofert, jak i wygoda – odpowiednie dla nas ogłoszenia wyszukamy z ich użyciem bez najmniejszych trudności.