Nawierzchnioizolacje na nieszczelne poszycie dachowe

Nawierzchnioizolacje na nieszczelne poszycie dachowe

Przed nadejściem jesieni nie powinniśmy zapominać o konserwacji poszycia. Źle serwisowany dach może być przyczyną sporych problemów w sezonie zimowym – przepuszcza wodę i przynosi duże straty temperatur. Szczęśliwie przygotowanie poszycia przed zimą nie sprawi dziś nikomu dużych problemów – w sklepach znajdziemy bowiem innowacyjne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin nawet w ekstremalnych sytuacjach. Które to wyroby? Jak wybrać nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych oczekiwań? Oto kilka wskazówek.

Nawierzchniolizolacje do uzupełniania ubytków

Niekiedy duża konserwacja poszycia nie jest niezbędna – wystarczy tylko uzupełnienie ubytków, które pojawiły się wskutek działania zjawisk pogodowych. Powinniśmy wtedy wybrać nawierzchnioizolacje plastikowe, które doskonale sprawdzą się do uzupełniania różnego rodzaju szczelin lub pęknięć. Podobne środki sprawdzą się również przy konserwacji połączeń przy świetlikach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich plusem jest zwłaszcza łatwość aplikacji oraz wytrzymałość – doskonale wytrzymują wilgoć czy chłody.

Nawierzchnioilozacje bitumiczne

W przypadku, kiedy jedynym rozwiązaniem okaże się położenie nowego poszycia, należy wybrać odpowiednie preparaty asfaltowe. Większość z nich nie wymaga nakładania na ciepło, co bardzo upraszcza nam zadanie. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na deszcz i promienie słoneczne – dzięki temu zabezpieczają mieszkanie przed złymi czynnikami atmosferycznymi oraz gwarantują jego mieszkańcom pełne bezpieczeństwo.