Najlepsze okna energooszczędne

Najlepsze okna energooszczędne

Najważniejszym elementem, o którym warto pamiętać przy termomodernizacji budynku, są odporne na warunki atmosferyczne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które na rynku odnajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – świetne parametry izolacji termicznej

Drewniane okna wytwarzane są z ekologicznych komponentów – np. sosny i meranti. Charakteryzują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dorównują produktom z komponentów sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej okien, zwłaszcza, jeśli ocieplamy lokal przed sezonem zimowym. Daje to nie tylko komfortowe warunki wewnątrz mieszkania, ale także oszczędność koksu lub oleju opałowego. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być zachowany na odpowiednim poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), wówczas osiągamy komfort cieplny w domu. Ciepło zostaje w pomieszczeniach, a przez nieszczelności nie dociera mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – uchroń się przed nadmiernym hałasem z zewnątrz

Podejmując się termomodernizacji przeanalizujmy kolejny zasadniczy detal – współczynnik izolacji akustycznej. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkową ciszą w domu – zainwestujmy w dźwiękochłonne okna drewniane. Niesamowicie istotne są również precyzyjne uszczelki okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Innowacyjna technologia gwarantuje wygłuszenie niepożądanego pogłosu, a także oszczędność opału, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]