Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Chcesz zamówić okna skrzynkowe? Odwiedź tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w zabytkowych gmachach, wiejskich domkach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z myślą o montażu w tego rodzaju, gdyż użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy przy okazji zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na czworo części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i kiedyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zabytkowych – chociażby chatach drewnianych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, ale od niedawna ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak o wiele bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru i skrajnych mrozów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]