Jakie jest zastosowanie szalunków?

szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można również efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zwiąże. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również specjalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym mocowań, dźwigarów, a także sklejki.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]