Elementy budowlane – dźwigary

Elementy budowlane – dźwigary

Potrzebujesz dźwigarów? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu murów wylewanych z betonu oraz przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezastąpione przy budowie sufitów – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dźwigary sprawiają, że strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Dlatego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj użytych do tego materiałów. Muszą one być dokładnie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak topola, olcha, buk i sosna. Niesłychanie ważne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym działaniem wody, klejów i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto kupić czy wypożyczyć?

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych obiektów mają swoje dźwigary. Ich kupno i magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast przedsiębiorstwa, które sporadycznie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]