Do czego wykorzystywana jest sklejka szalunkowa?

Do czego wykorzystywana jest sklejka szalunkowa?

Kup sklejkę szalunkową na abcszalunki.pl

Sklejka szalunkowa znakomicie spisuje się w budownictwie. Jest rewelacyjnym substytutem drewna, którego nie można wykorzystać do wszystkich zastosowań, a także niepotrzebne winduje koszty. Zobaczmy z czego jest ona zrobiona i co świadczy o jej wszechstronnym wykorzystaniu.

Sklejka szalunkowa – olcha, dąb i eliotis

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, ma kilkanaście powłok, odznacza się świetną odpornością na oddziaływanie wilgoci. Do jej wytwarzania z reguły wykorzystuje się olchę, topolę oraz gatunki zagraniczne, np. eliotis. Jest niezwykle sprężysta, a jej atrybuty zostały ulepszone poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów zabezpieczających. Zastosowanie kilkunastu powłok sprawia, że sklejka szalunkowa jest wytrzymała również na urazy mechaniczne oraz różnice temperatur. Powłoczki forniru łączą się ze sobą, budując funkcjonalną strukturę. Istnieje mnóstwo rodzajów sklejki szalunkowej, w zależności od sposobu klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), układu warstw czy klasy materiału. Poszczególne rodzaje sklejki możemy różnie wykorzystywać, nie każda posłuży bowiem w ekstremalnych warunkach.

Sklejka szalunkowa – do wykańczania wnętrz

Sklejka szalunkowa to nieoceniona pomoc przy budowie fundamentów, stropów oraz podestów. Jest ona komponentem wzmacniającym system tzw. lanego betonu. Jest elementem występującym powszechnie – używana także do tworzenia systemów szkieletowych. Może być stosowana wielokrotnie, co oznacza spore oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawowy element każdej firmy budowlanej. W Polsce funkcjonują podmioty specjalizujące się w wypożyczaniu podzespołów szalunkowych, nie musimy więc posiadać własnych komponentów. Bez problemu możemy więc bez trudu uzyskać specjalistyczne materiały budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]