Do czego służą uszczelniacze dekarskie

Do czego służą uszczelniacze dekarskie

Solidny dach jest podstawowym elementem bezpiecznej nieruchomości. Kompleksowe uszczelniacze dekarskie stosuje się do naprawiania jego konstrukcji. Sprawdźmy kiedy są używane i co je wyróżnia.

W jakich sytuacjach wykorzystywane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się szczególnie w czasie uzupełniania wysłużonego już dachu, który zawiera duże pęknięcia w strukturze. Stosuje się je też do spoinowania dachówek, naprawy ram okien dachowych, a także do do tzw. łączenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem doraźnym, wykorzystywanym w momencie awarii dachu, jak również na stałe spajającym konstrukcję w całość. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że można ich używać nawet podczas złych warunków atmosferycznych (silna wichura, intensywny deszcz), ponieważ są wodoszczelne. Ich niezawodność zapewniają doskonale opracowane substancje chemiczne i lata testów.

Uszczelniacze dekarskie – dlaczego są takie dobre

Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się nadzwyczajną przyczepnością do wielu rodzajów pokryć dachowych, na przykład takich jak papa, stal, szkło. Posiadają cechy wypełniające i spajające. Znajdziemy je w formie elastycznej papki lub specjalnej szpachli na bazie asfaltu, co w efekcie pozwala uzyskać zaimpregnowaną fakturę. Uszczelniacze spiszą się świetnie w najtrudniejszych warunkach pogodowych, opierają się naciskowi cieczy czy promieniowania ultrafioletowego. W sprzedaży wyszukamy mnóstwo zróżnicowanych barw uszczelniaczy dekarskich, jak też uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pomalować na każdy kolor.