Czemu płyty z piaskowca są tak popularne?

Czemu płyty z piaskowca są tak popularne?

Piaskowiec to jeden z najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Nie jest tak oczywiście bez przyczyny – piaskowiec posiada wszak wiele plusów, a te powodują, że w wielu sytuacjach będzie najlepszym wyjściem. Świetnie zdaje egzamin w budowie słupków ogrodzeniowych czy brodzików. Płyty z piaskowca zwykle stosuje się w elewacjach, gdzie liczą się także ich walory estetyczne – piaskowiec prezentuje się lepiej niż większość pozostałych kamieni, komponując się tak z innowacyjnymi, jak i klasycznymi budynkami.

Płyty z piaskowca posłużą długie dekady

Dopiero wykopany piaskowiec nie zalicza się do najsolidniejszych kamieni, ale jego właściwości bardzo polepszają się po zastosowaniu innowacyjnych technik utrwalających. Przez nie staje się też odporniejszy na wilgoć, co sprawia, iż może być stosowany w brodzikach i, co najważniejsze, na elewacjach. Warto też dodać, że płyty z piaskowca okażą się znacznie wytrzymalsze, jeśli zakonserwujemy je specjalnymi substancjami – umożliwi to uzyskanie wyższej wodoodporności.

Wizualne walory płyt z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak już wspomnieliśmy, są też lubiane z uwagi na ich walory wizualne. Zdaniem wielu klientów, piaskowiec jest zaliczany do najlepiej się prezentujących minerałów, a upływ lat wpływa na niego wyłącznie korzystnie – piaskowiec po długim czasie stosowania będzie jeszcze bardziej interesujący. To dlatego płyty z piaskowca są często stosowane zarówno na dworze, jak wewnątrz.