Czemu asfalt tak dobrze sprawdza się na parkingach?

Czemu asfalt tak dobrze sprawdza się na parkingach?

Parkingi są zaliczane do lokalizacji, na których ruch aut jest naprawdę wzmożony. Z tego względu materiały, z jakich wyprodukowana jest ich powierzchnia, muszą być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ czynników atmosferycznych. Normalny bitum tudzież bruk nie zawsze zdają egzamin – na uczęszczanych parkingach nawet po jednym roku powierzchnię będzie należało naprawiać. Jakie więc materiały są najczęściej używane przez drogowców? Jakie atuty powinien wykazywać surowiec na nawierzchnię placu parkingowego?

Parkingi z asfaltu

Dziś najchętniej wykorzystywany surowcami na powierzchnie parkingów okazują się nowoczesne masy asfaltowe. Wiele z nich to nawierzchnie, które oddzielają także spodnie poziomy parkingu od groźnych warunków – na przykład wody czy soli. Asfalty, z których wykonuje się parkingi, są najczęściej naprawdę łatwe w aplikacji – niewymagane będzie nawet ich rozgrzanie. Są też znacznie bardziej niezawodne niż masy używane przed laty – bez trudu zniosą znaczne naciski i nieustanny ruch.

Parkingi – pamiętajmy o szczelinach dylatacyjnych

Budując parkingi nie powinniśmy zapominać o szczelinach dylatacyjnych i ich wypełnieniu. Koniecznie powinno ono zagwarantować odpowiednią wytrzymałość oraz oddzielić spodnie poziomy przed wilgocią, która potrafi przeciekać przez takie szczeliny. Pamiętajmy o tym, że taki asfalt powinien wytrzymać duże obciążenia pionowe i poziome, które powodowane są ruchem aut na parkingach. Jak jednak znaleźć odpowiedni asfalt do uszczelnienia dylatacji na parkingach? Egzamin zda na przykład technologia Rubi-Joint.