Budowa domów szkieletowych – czy warto?

Budowa domów szkieletowych – czy warto?

Na http://domygoralskie.com dowiesz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów szkieletowych

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o wykorzystywane technologie. Dzisiaj sytuacja wygląda całkiem inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego rodzaju budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go natomiast elementem stężającym. W tym wypadku najczęściej wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy znana od dawna sklejka. Taki typ wykonania zapewnia bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o użycie materiałów izolacyjnych, a także tych, za pomocą których wykończyć można elewację budynku. Bez obaw zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a także cegłę klinkierową, która dzisiaj jest wyjątkowo modna, a tym samym cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych wykonana jest z kolumn, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja zazwyczaj określana jest mianem ramowej. Do wykonania domów tego typu wykorzystuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Bardzo ważny jest poziom jego wilgotności, który nie może przekraczać osiemnastu procent. W następnej kolejności drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju przebiega naprawdę szybko, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – niezbędna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. W związku z tym zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to działania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wtedy można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione znaczące błędy, które mogą odbić się niekorzystnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie wykwalifikowanych specjalistów nie jest trudne.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]