Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Skieruj się tutaj i dowiedz się, kto oferuje budowę domów drewnianych

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też znacznymi stratami energii. Teraz wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to teraz najlepszy przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]