Budowa basenów kąpielowych nie taka trudna

Budowa basenów kąpielowych nie taka trudna

Budowanie basenów kąpielowych nie jest może zjawiskiem często spotykanym nad Wisłą, ale coraz więcej osób funduje sobie takie rozwiązanie na własnej posesji. Przyjrzyjmy się zatem, jak przebiegają prace budowlane i jakie akcesoria są nieodzowną częścią każdego obiektu.

Budowa basenów kąpielowych – postaw na nowoczesne tworzywa

Odpowiedni projekt to fundament sukcesu. Najpierw musimy zaprojektować wstępny wygląd i położenie basenu, uwzględniając powierzchnię naszego ogrodu oraz pozostałe istotne warunki. Następnie można zająć się wykopaniem miejsca na basen. Za pomocą żwiru wzmacniamy spód basenu. Wszystkie etapy można wyraźnie ułatwić, wykorzystując formy basenowe, np. firmy Compass Ceramic Pools – wiodącego wytwórcy basenów, działającego na terenie Unii Europejskiej. Po wpasowaniu formy, wykładamy boki basenu zaprawą i stopniowo nalewamy wodę. Gotowe niecki idealnie się prezentują – są utrzymane w tropikalnych kolorach i trwałe, gdyż są zrobione z wytrzymałych surowców (np. włókno szklane i pokrywa ceramiczna).

Budowa basenów kąpielowych – zadbaj o czystość

Decydując się na zbudowanie basen nie zapominajmy jednak o kluczowych detalach, które utrzymują czystość, takich jak system samooczyszczający. Baseny muszą być poddawane dokładnej konserwacji. Zamontujmy elektryczne zadaszenie basenu – pamiętajmy o bezpieczeństwie. Ważne są też akcesoria uzupełniające – stylowe drabinki czy posadzka z egzotycznych desek, gdyż to dzięki nim obiekt będzie prezentował się znakomicie.