Baseny samoczyszczące – wygoda na co dzień

Baseny samoczyszczące – wygoda na co dzień

Basen ogrodowy to świetne rozwiązanie dla miłośników pływania, którzy często nie mogą zdecydować się na wyjazd nad rzekę. By jednak wykorzystać wiele jego atutów, powinniśmy właściwie go pielęgnować – zaś to pochłania sporo czasu. Dlatego szczególnie wielkim zainteresowaniem cieszą się baseny samoczyszczące – dzięki specjalnym mechanizmom jesteśmy w stanie bez wysiłku pozbyć się utrudniających kąpiel zabrudzeń. Jak więc działają baseny samoczyszczące? O czym powinniśmy wiedzieć przy wyborze któregoś z nich? Gdzie je znajdziemy?

Jak są wykonane baseny samoczyszczące?

Baseny samoczyszczące wykorzystują systemy właściwie rozlokowanych dysz, a te, działając wychwytują wszelkie zabrudzenia. Woda, pozostając wzbudzona, będzie też wolna od bakterii oraz glonów, zaś to korzystnie wpłynie na jej właściwości. To z kolei umożliwia zmniejszenie ilości używanych w basenie preparatów czyszczących, co szczególnie istotne będzie dla ludzi zmagających się z różnego rodzaju alergiami.

Baseny samoczyszczące firmy Compass

Kupując baseny samoczyszczące należy sprawdzić opinię, którą posiada dana marka. Dobrym rozwiązaniem okaże się bez wątpienia zakup systemów sygnowanych logo Compass Ceramic Pools. Dlaczego? Urządzenia wspomnianej firmy są najwydajniejsze oraz, co dla wielu klientów będzie ważne, świetnie komponują się z projektem basenu. Systemy Compass Ceramic Pools to też rozwiązanie dla ludzi ceniących ochronę – są stworzone tak, by w stu procentach ograniczyć ryzyko różnych awarii.