Basen w ogrodzie – już nie tylko dmuchany

Basen w ogrodzie – już nie tylko dmuchany

W gorące dni często nie znajdujemy czasu na to, żeby wyjechać nad jezioro – a przecież pływanie może przynieść ulgę od upału. Dobrym pomysłem czasem będzie wyjazd na publiczny basen, jednak nie wszyscy to lubią. Posiadacze domów wolnostojących lub ogródków pracowniczych są w stanie wybudować własny basen. To wyjście ma wiele atutów: możemy pływać w dowolnej chwili, nie tracimy wysiłku na dotarcie, a co najważniejsze – nie płacimy. O czym więc powinniśmy wiedzieć kopiąc baseny ogrodowe? Co osiągniemy?

Atuty basenów w ogrodzie

W basenie ogrodowym możemy nie tylko zrelaksować się po męczącym, upalnym dniu, lecz też zadbać o swoją formę – tym bardziej, iż kąpanie się wykazuje mnóstwo zalet. Doskonale wpływa na formę oraz rzeźbi sylwetkę, a jednocześnie nie wywołuje obciążenia stawów, a to szczególnie ważne okaże się dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami czy reumatyzmem. Te atuty basenów ogrodowych staną się naszym udziałem oczywiście tylko wówczas, kiedy odpowiednio o niego zadbamy. Najlepiej stosować specjalistyczne preparaty, które zdezynfekują wodę, unormują jej kwasowość i skupią mikroskopijne zabrudzenie.

Niecki do basenów w ogrodzie

Budowa basenu będzie znacznie prostsza, jeśli wykorzystamy w tym celu odpowiednie niecki. Produkuje je na przykład marka Compass Ceramic Pools, której baseny ogrodowe wykonane są z lekkiego karbonu, wzmocnionego ceramicznym rdzeniem. Baseny te dostępne są w różnych wzorach, dzięki czemu każdy wyszuka model spełniający jego oczekiwania.