Alternatywa dla murowanych domków – budowa domów góralskich

Alternatywa dla murowanych domków – budowa domów góralskich

Więcej szczegółów o budowie domów góralskich - kliknij tutaj

Stylowe domki góralskie urzekają niepowtarzalnym designem, co powoduje, że coraz więcej Polaków decyduje się na postawienie takiej nieruchomości. W jakich regionach przeważnie można je spotkać i jakie są ich walory?

Budowa domów góralskich – nie tylko w regionach górskich

Nowatorskie domki góralskie wyglądają wręcz bajkowo, widać w nich ogromne wpływy stylu podhalańskiego. Są skonstruowane z bali drewnianych i wyróżniają się strzelistymi wieżyczkami oraz ozdobnymi werandami, mają również dachy kryte gontem. Świetnie dopełniają podhalańskie miejscowości, dlatego występują zazwyczaj w rejonach górskich. Ponieważ klienci szukają alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową tradycyjnego domu, warto rozważyć różne opcje i wybudować taki domek w zupełnie innym regionie. Budowa domów góralskich jest bardziej ekonomiczna i szybsza niż w przypadku murowanych konstrukcji. Budowane są one z gotowych elementów, a innowacyjna technologia powoduje, że roboty można kontynuować również w miesiącach zimowych, ponieważ omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Specjaliści podkreślają, że dom jest gotowy w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – budynki działkowe albo obiekty całoroczne

Nowoczesne chałupy góralskie mogą służyć jako budynki sezonowe, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Stosowana technologia pozwala uzyskać wewnątrz znakomity wskaźnik izolacji cieplnej, dachy pokrywane są ceramicznymi dachówkami, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Firmy zajmujące się konstruowaniem domków góralskich specjalnie zabezpieczają wszystkie części, żeby chronić pomieszczenia przed ujemnymi temperaturami. Następnym atutem domów tego typu jest możliwość rozbudowy. Podejmując decyzję o inwestycji w nowoczesne domki góralskie, wybierajmy wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które umieją połączyć górski klimat z nowatorskimi pomysłami.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]