Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – garść wskazówek

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – garść wskazówek

Trafionym rozwiązaniem dla poszukujących lokum jest rzecz jasna zakup mieszkania, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić. Oprócz tego duża liczba szukających zwyczajnie nie chce posiadać własnego mieszkania – dla przyjeżdżających do Krakowa tylko do pracy czy na studia korzystniejszym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie wynajęcie. W Krakowie dostępnych jest wiele mieszkań do wynajęcia – obok domów jednorodzinnych i luksusowych mieszkań, dostępne są także pokoje, a te będą świetnym rozwiązaniem dla uczniów z ograniczonym budżetem.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – ile zapłacisz?

Koszty wynajęcia mieszkań w Krakowie okazują się bardzo rozmaite. Najtańsze są rzecz jasna pokoje w mieszkaniach adresowanych do uczniów – łatwo jest wyszukać anonse w granicach kilkuset złotych. Mieszkania do wynajęcia w Krakowie o średnim metrażu – około trzydziestu metrów – można wynająć już za trochę więcej niż 1000 PLN miesięcznie. Koszty zależą jednak od lokalizacji – na przykład w obrębie Starego Miasta zapłacimy nawet siedem razy więcej.

Niezbyt kosztowne mieszkania do wynajęcia w Krakowie

Do opisanych kosztów doliczyć należy również opłatę pobieraną przez biuro nieruchomości. Na szczęście można się tego wystrzec. Jak to zrobić? Należy jedynie wejść na stronę ominposrednika.pl i tam wyszukać ciekawe dla nas ogłoszenia. Należy nadmienić, iż portal ten to również najlepsze wyjście dla właścicieli mieszkań na wynajem, ponieważ w ten sposób mogą także skorzystać z wielu opcjonalnych narzędzi dla nich przeznaczonych.