Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Chcesz poznać ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie odnajdą schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, zabytki i muzea oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. urok miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego