Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Jeśli chcesz kupić uchwyty samochodowe, kliknij tutaj

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]