Lampy BMW – co zrobić, gdy się zepsują?

Lampy BMW – co zrobić, gdy się zepsują?

Auta BMW są znane z niezawodności, ale również i te czasem się uszkadzają. We współczesnych wersjach tych samochodów nierzadko zdarza się usterka lamp – zwłaszcza z tyłu. Na szczęście jej naprawienie nie zawsze wiąże się z dotkliwymi kosztami, gdyż w sklepach, poza oryginalnymi częściami, dostępne są także elementy alternatywne. Właściciele samochodów mają szansę również wybrać regenerację dotychczasowych reflektorów, która okaże się szczególnie atrakcyjnym pomysłem w przypadku zabytkowych aut. Co więc wybrać, kiedy zepsują się lampy w BMW?

Regeneracja lamp w BMW

Właściciele zabytkowych samochodów z lat 60-tych oraz 70-tych najczęściej wybierają naprawę starych lamp, z uwagi na niewielką obecność w sprzedaży pasujących reflektorów. W zabytkowych pojazdach gorsze działanie może być efektem zakurzenia szybki czy odbłyśnika – należy wówczas wyczyścić je sprężoną wodą.

Nowe lampy do BMW

We współczesnych modelach BMW usterki lamp nierzadko wiążą się z uszkodzeniem systemu elektrycznego – wówczas jedynym wyjściem okaże się wizyta u specjalisty, bo nie naprawienie takiej usterki zwykle bywa przyczyną poważnych problemów. Zwykle jednak najmądrzej postąpimy wybierając całkiem nowe lampy do BMW. Można postawić na oryginalne reflektory lub ich mniej kosztowne zamienniki. Drugie wyjście jest polecane szczególnie kierowcom z mniej zasobnym portfelem – wydamy na nie nawet dwa razy mniej niż w razie fabrycznych reflektorów. Ważne jest także fakt, iż zamienne lampy do BMW czasem prezentują się bardziej interesująco niż oryginalne modele – a to na pewno przypadnie do gustu entuzjastom przerabiania samochodów.